Home Zahraničí Francie zadržela 414 osob podezřelých z antisemitismu

Francie zadržela 414 osob podezřelých z antisemitismu

FOTO - síť X

Od 7. října francouzské úřady zadržely 414 osob podezřelých z antisemitismu. Oznámil to ministr vnitra země Gerald Darmanin ve vysílání televizního kanálu BFMTV.

»Je pravda, že ve Francii je zaznamenáno mnoho projevů antisemitismu. Od 7. října došlo k 819 antisemitským činům, ale je důležité poznamenat, že policie a četníci v této souvislosti zadrželi 414 osob,« uvedl ministr.

Podle něj počet těchto činů prudce vzrostl po 7. říjnu, kdy bojovníci palestinské skupiny Hamás zaútočili na izraelské osady u pásma Gazy, načež Izrael vyhlásil úplnou blokádu enklávy, zahájil odvetné údery proti ní a části Libanonu a Sýrie. Darmanen ujistil, že o bezpečnost Židů žijících ve Francii a židovských náboženských, kulturních a vzdělávacích institucí se stará velký počet policistů, četníků a vojáků.

Ministr rovněž zdůraznil, že francouzské úřady přísně dohlížejí na to, aby se zabránilo demonstracím na podporu Hamásu. Na otázku moderátora, zda mohou rozlišit podporu Hamásu a Palestiny jako země, Darmanin odpověděl, že úřady povolují a zakazují akce na základě míry »důvěry v organizátory«. Hlavní je podle něj zabránit tomu, aby lidé »mávali vlajkami Islámského státu« a vyzývali k vyvražďování Židů.

(TASS)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here