FOTO - síť X

Kolona kamionů na slovenské straně hranice s Ukrajinou před kontrolním stanovištěm Vyšné Nemecké se za posledních 24 hodin prodloužila o téměř 10 kilometrů na zhruba 35 kilometrů. Informoval o tom Slovenský rozhlas s odvoláním na slovenskou policii.

Fronta končí na křižovatce u obce Hažín, která je od státní hranice vzdálena asi 35 kilometrů. V úterý začínala u obce Fekišovce, asi 25 kilometrů od hraničního přechodu Vyšné Německé. Večer 10. listopadu byla délka kolony 16 km.

Fronta kamionů na slovensko-ukrajinské hranici se objevila poté, co polští dopravci začali protestovat a zablokovali kontrolní stanoviště na polsko-ukrajinské hranici. Kvůli omezení vjezdu kamionů z Polska na Ukrajinu jezdí kamiony přes území Slovenska, informovala již dříve slovenská policie.

Polští dopravci požadují zrušení privilegií, která EU udělila jejich ukrajinským kolegům, obnovení předchozího postupu povinného licencování ukrajinské komerční nákladní dopravy a zrušení povolení vydaných ukrajinským dopravním společnostem po 24. únoru loňského roku.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here