Home Zahraničí FT: Britské úřady nasazují migrantům náramky, aby je mohly sledovat

FT: Britské úřady nasazují migrantům náramky, aby je mohly sledovat

FOTO - Twitter

Britské úřady začaly nasazovat náramky s čárovým kódem na ruce nelegálním migrantům, kteří se na lodích dostávají přes kanál La Manche do Spojeného království. Informoval o tom deník Financial Times (FT) s tím, že to má sloužit ke sledování místa jejich pobytu.

Uvedl, že se používají ve dvou přijímacích střediscích pro uprchlíky v jihovýchodním hrabství Kent a že je vyvinula společnost The Barcode Warehouse na objednávku ministerstva vnitra země. Společnost dodává náramky a »související skenovací zařízení a sledovací software«, uvedla. Jsou podobné těm, které jsou vydávány pacientům britské NHS při přijetí do nemocnic.

Jak publikace připomíná, podobná opatření zavedl loni guvernér amerického státu Texas Greg Abbott. Newyorské úřady ho obvinily, že kvůli používání náramků s čárovým kódem zachází s lidmi »jako s dobytkem«.

Podle FT nemá Velká Británie infrastrukturu na to, aby mohla zadržet všechny lidi, kteří do království přicházejí nelegálně. Za posledních pět let se jen přes kanál La Manche dostalo do království více než 100 000 nelegálních migrantů. Podle oficiálních údajů stojí jejich vydržování britské daňové poplatníky každý den 6 milionů liber (7,6 milionu Kč).

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here