Guvernér Bali je připraven zavést kvóty pro zahraniční turisty

Guvernér indonéského ostrova Bali Wayan Koster prohlásil, že je připraven zavést systém kvót pro zahraniční turisty na dalších 100 let. Informoval o tom v pátek portál Detik.

»Masovou turistiku již nebudeme vítat. Omezíme počet turistů zavedením systému kvót,« citoval portál guvernéra. Koster upřesnil, že jeden z možných systémů kvót by vyžadoval, aby se cizinci registrovali rok předem před plánovanou návštěvou Bali a čekali, až na ně přijde řada. »Pokud budou zavedeny kvóty, lidé budou muset čekat ve frontě. Ti, kteří budou chtít přijet příští rok, se budou muset zaregistrovat již nyní. To je systém, který chceme zavést,« řekl guvernér.

Podle Kostera by takové opatření mělo za cíl snížit riziko porušování zákona ze strany cizinců přijíždějících na Bali. »Pokud nebudeme jednat, obáváme se, že k nám budou jezdit stále lakomější turisté. Budou jíst jen levné jídlo a jezdit na motorkách, čímž budou porušovat zákony. A nakonec ze zoufalství začnou vykrádat bankomaty,« domnívá se guvernér. Zdůraznil, že téma zahraničního cestovního ruchu na Bali bude projednáno na nadcházejícím semináři s vládními úředníky a příslušnými ministerstvy. Samostatnou diskusi si podle něj vyžádá také výše kvót.

Wayan Koster v poslední době hlasitě kritizuje zahraniční turisty přijíždějící na Bali. Cizinci podle něj pravidelně porušují místní zákony a nerespektují místní zvyky a tradice. List Jakarta Post dříve tvrdil, že Koster požádal indonéské ministerstvo zahraničí a ministerstvo spravedlnosti, aby zcela zastavily vydávání víz ruským a ukrajinským státním příslušníkům v rámci zjednodušeného postupu při příjezdu do země.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy