FOTO - síť X

Radikální palestinské hnutí Hamás je připraveno na »úplný kompromis« v otázce výměny vězňů s Izraelem. V rozhovoru pro televizi NBC News to řekl představitel vedení hnutí Ghazi Hamad.

»Chceme, aby se tito lidé vrátili domů. Navíc chceme, aby se naši vězni vrátili domů hned. Takže si myslím, že jsme nyní připraveni na úplný kompromis, na dohodu o propuštění všech rukojmích, vojáků i civilistů, a na propuštění všech vězňů z vazebních středisek v Izraeli,« zdůraznil.

Jak televizní kanál poznamenává, je nepravděpodobné, že by Izrael na takový krok přistoupil. Když se Hamad dotkl situace kolem celého konfliktu, prohlásil, že skupina bude »pokračovat v boji proti okupaci«, neboť »na to má v souladu s mezinárodním právem zákonné právo«. Hamad rovněž uvedl »ukončení izraelské agrese« jako jednu z hlavních podmínek pro další jednání, včetně výměny vězňů.

S odkazem na útok na Izrael ze 7. října mluvčí Hamásu uvedl, že bojovníci »neměli v úmyslu« zabíjet civilisty. »Podle ustanovení našeho náboženství, islámu, je zakázáno poškozovat nebo zabíjet civilisty. Co se stalo první den: když lidé vstoupili na území, do volného prostoru, viděli lidi, došlo k určitým potížím,« zdůraznil Hamad.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here