Home Zahraničí Harmonie hor a moří tvoří velkolepou kapitolu!

Harmonie hor a moří tvoří velkolepou kapitolu!

U příležitosti nadcházejícího třetího fóra Mezinárodního summitu o spolupráci v rámci Pásma a stezky se 9. října konalo v Pekingu slavnostní zahájení nového kola spolupráce mezi čínskou mediální organizací China Media Group (CMG) a médií Pásma a stezky.

Akce se zúčastnil Šen Chaj-siong, náměstek vedoucího propagačního oddělení Ústředního výboru Komunistické strany Číny a ředitel CMG. Společně s Yeldosem Nashiralim, předsedou Informačního výboru Ministerstva kultury a informací Kazachstánu, Rao Quanem, náměstkem ministra kultury a cestovního ruchu, Yang Wanmingem, předsedou Sdružení pro přátelství mezi čínským lidem a zahraničím, Sing Po, zástupkyní ředitele CMG a dalšími zahraničními diplomaty z Pákistánu, Malediv, Bangladéše, Nepálu, Turecka, Jižní Afriky a Kuby sídlících v Číně odstartoval vysílání kvalitních televizních pořadů společného budování Pásma a stezky.

Šen Chaj-siong ve svém projevu uvedl, že tento rok si připomínáme 10. výročí společného budování iniciativy Pásma a stezky a konceptu vytvoření společenství sdíleného osudu lidstva, které představil čínský prezident Si Ťin-pching. Podpora vysoce kvalitní společné výstavby Pásma a stezky je živou praxí budování společenství sdíleného osudu lidstva. Jde o důležitou platformu mezinárodní spolupráce a globální veřejný produkt, který přináší prospěch celému světu. CMG jakožto čínská národní rozhlasová a televizní stanice aktivně plní své mediální povinnosti a stává se účastníkem, svědkem a vypravěčem společné výstavby iniciativy Pásma a stezky. Podepsala smlouvy o zpravodajských službách s 682 mediálními organizacemi v 151 zemích, iniciovala první mezinárodní alianci filmových a televizních médií na světě v rámci iniciativy Pásma a stezky – »Televizní komunita hedvábné stezky« a pokračovala v další podpoře hlubší a těsnější spolupráce v rámci Pásma a stezky.

FOTO – CRI

Šen Chaj-siong doplnil, že CMG je ochotna spolupracovat s médii Pásma a stezky na společném prosazování společných hodnot celého lidstva a psát novou kapitolu společenství osudu Pásma a stezky. Je připravena podporovat vzájemnou výměnu a komunikaci, upevňovat pevný základ pro integraci civilizace v rámci Pásma a stezky, společně vytvářet novou situaci pro spolupráci a  upevňovat různorodé pozadí kulturních výměn v rámci iniciativy Pásma a stezky. Bude také sdílet odpovědnost za média a pěstovat přátelství, prosazovat společné hodnoty celého lidstva, podporovat budování společenství osudu lidstva, obohacovat a rozvíjet novou formu lidské civilizace a společně psát barevnou kapitolu společného budování Pásma a stezky.

Šen Chaj-siong, náměstek vedoucího propagačního oddělení Ústředního výboru Komunistické strany Číny a ředitel CMG při projevu. FOTO – CRI

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here