Home Zahraničí Hersh: Izrael je připraven zaplavit tunely v Gaze, v nichž mohou být...

Hersh: Izrael je připraven zaplavit tunely v Gaze, v nichž mohou být rukojmí

FOTO - síť X

Izrael zvažuje možnost zaplavení podzemních tunelů Hamásu před zahájením pozemní operace. To znamená, že izraelské vedení je připraveno »odepsat rukojmí« v enklávě, uvedl americký novinář Seymour Hersh, držitel Pulitzerovy ceny, na svém blogu Substack s odvoláním na své zdroje.

»Izrael v současné době mění Gazu v trosky neustálým bombardováním a v blízké budoucnosti plánuje zahájit pozemní invazi,« napsal novinář.

Hersh s odvoláním na amerického představitele rovněž uvedl, že izraelské vedení zvažuje zaplavení rozsáhlého systému tunelů Hamásu před vstupem svých vojsk. »Takový čin by mohl znamenat, že Izrael je ochoten odepsat stále ohrožená rukojmí,« dodal Hersh.

Již dříve americký novinář poznamenal, že Izrael má v úmyslu proměnit město Gaza v Hirošimu, s tím rozdílem, že při tom nebudou použity jaderné zbraně. Vysvětlil, že izraelské síly by mohly použít americké řízené bomby, které mohou proniknout 30-50 metrů před výbuchem, aby zničily podzemní zařízení na výrobu zbraní radikálního hnutí Hamas.

Hersh je také přesvědčen o tom, že do útoku na Izrael 7. října nebyli zapojeni pouze bojovníci Hamásu, ale i další palestinské skupiny. »Vážným problémem, o kterém se od útoku 7. října veřejně nemluví, je, že Hamás nebyl jediný, kdo útočil a bral lidi jako rukojmí,« napsal novinář v článku zveřejněném na svých internetových stránkách. »Víme, že se na něm podílely Brigády mučedníků Al-Aksá,« citoval Hersh jednoho z amerických úředníků.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here