Home Zahraničí Hladina vody v Nové Kachovce se po záplavách snížila o 1,2 metru

Hladina vody v Nové Kachovce se po záplavách snížila o 1,2 metru

FOTO - Twitter

Voda po záplavách v Nové Kachovce nadále ustupuje, její hladina již klesla o 1,2 metru. Novinářům to řekl vedoucí městské správy Vladimir Leontjev.

»Voda nadále ustupuje, ne tak rychle, jak bychom si přáli, ale už metr dvacet, možná víc je definitivně pryč a pomalu odchází, předpokládáme, že tento proces půjde rychleji,« řekl.

Leontjev dodal, že ve čtvrtek začnou v Nové Kachovce čerpat vodu po povodni. »Dnes začínáme odčerpávat vodu, dostali jsme další generátory, motorová čerpadla, takže už přejdeme k obnovovacímu procesu,« informoval.

Ráno 6. června provedly ozbrojené síly Ukrajiny raketový útok na Kachovskou MVE, jehož výsledkem bylo zničení uzavíracích klapek hráze a nekontrolované vypouštění vody. V Nové Kachovce dosáhla hladina vody 12 metrů a nyní ustupuje. Podle záchranných služeb se v zaplavené oblasti nachází 35 osad a území. Obyvatelé okolních osad jsou evakuováni. Zničení elektrárny způsobilo vážné škody na životním prostředí, zemědělská pole podél Dněpru byla odplavena a hrozí, že se Severokrymský kanál stane mělkým.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here