HSBC kupuje britskou pobočku Silicon Valley Bank za 1 libru

Banka HSBC koupila britskou divizi zkrachovalé americké banky Silicon Valley Bank (SVB). Uvádí se to v prohlášení, které v pondělí zveřejnilo britské ministerstvo financí.

»Britská pobočka banky Silicon Valley Bank byla dnes prodána bance HSBC. HSBC se sídlem v Londýně je největší bankou v Evropě a jednou z největších organizací poskytujících bankovní a finanční služby na světě, která obsluhuje 39 milionů zákazníků po celém světě. Od dnešního dne budou mít zákazníci SVB ve Velké Británii přístup ke svým vkladům a bankovním službám jako obvykle,« uvádí se ve zprávě. Uvádí se, že dohoda byla realizována s pomocí Bank of England. Samotná HSBC uvedla, že pobočku banky získala za jednu libru.

Agentura Bloomberg včera uvedla, že bankrot SVB může vést k tomu, že řada společností zabývajících se zelenou energií zpomalí své slibné projekty. Podle jejích údajů se SVB tak či onak podílela na financování 62 % všech projektů v oblasti solární energie. »Velká role banky v tomto odvětví a neochota ostatních společností zapojit se do tohoto odvětví ohrozila načasování budoucích projektů, což má za následek, že podniky nyní hledají alternativní financování,« uvedla agentura. Problémy v této oblasti vyplývají ze skutečnosti, že velká část společností, které se zabývají výrobou, instalací a údržbou infrastruktury solárních elektráren, je relativně malá. Využívají služeb SVB, protože banka je známá svou schopností efektivně vyřizovat byrokratické náležitosti menších projektů v oblasti obnovitelných zdrojů energie, kterým se větší společnosti vyhýbají.

Dne 10. března vyhlásilo Ministerstvo finanční ochrany amerického státu Kalifornie bankrot banky Silicon Valley. Jeden z předních věřitelů technologických podniků v Silicon Valley zkrachoval během necelých dvou dnů. Jak poznamenala CNN, jednalo se o největší bankrot v USA od finanční krize v roce 2008. Banku Silicon Valley převzala Federální komise pro pojištění vkladů.

Později bylo oznámeno, že konkurzní řízení zahájí také britská pobočka banky, SVB. V této souvislosti napsali šéfové více než 250 technologických společností ve Spojeném království společný dopis ministru financí Jeremymu Huntovi, aby vláda zasáhla a zabránila uzavření mnoha britských začínajících podniků.

(cik, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Já bych za “českou spořitelnu” nedal ani ru kačku-z lidí si zas dělá blázny a dojnou krávu,
    přitom má extrémní zisky.Banky ať přispějí na důchodce, když stát promrhává prašulky jinde….

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy