Hútíové potopili ukrajinskou loď, řeckou loď čeká nejspíš podobný osud

Ukrajinská loď Verbena, na kterou zaútočili jemenští povstalci z hnutí Ansar Alláh, se potopila v Adenském zálivu a další plavidlo, řecký velkoobjemový tanker Tutor, by se mohlo potopit v nejbližších hodinách, uvedl Yahya Saree, vojenský mluvčí Húthiů.

»Loď Verbena, která byla napadena za porušení zákazu plavby do přístavů v okupované Palestině, se potopila v Adenském zálivu poté, co byla zasažena několika střelami. Plavidlu Tutor, které bylo napadeno bezpilotním letounem a také několika balistickými střelami a drony, hrozí, že se během několika hodin potopí,« napsal mluvčí Hútíů na své stránce X.

Britské námořnictvo uvedlo, že posádku potopeného ukrajinského plavidla v Adenském zálivu evakuovalo. »Dne 15. června kolem 13.35 san’ájského času vydala posádka lodi Verbena nouzový signál, který znamenal, že plavidlo opouští. Na signál zareagovala nákladní loď Anna Meta, poskytla pomoc, vzala námořníky na palubu a nyní je přepravuje do bezpečí,« uvedlo velení v příspěvku zveřejněném na své stránce X.

CENTCOM konstatuje, že posádka byla nucena plavidlo opustit kvůli »požáru a neschopnosti se s ním vypořádat«. Verbena, vlastněná ukrajinskou společností, plula z Malajsie do Benátek pod vlajkou Palau s nákladem dřeva.

(cik)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Děti v Saná’a na pochodu k ukončení intenzivní islámské výuky. Jen během letních prázdnin se více než 1,5 milionu jemenských dětí zúčastnilo intenzivních islámských vzdělávacích a školicích kurzů v přibližně 9000 mešitách a školách v Jemenu kontrolovaných Húthíi.
    ———————
    V Jemenu Huthiové zajišťují vzdělání jemenských dětí ve vzdělávacích a školících kurzech. Kdo je povinen zajistit vzdělání VŠECH dětí v ČR? Kdo je, v ČR, povinen zajistit a umožnit vzdělávání dospělých ?
    —-Článek na seznamu cz : rodi se epicentrum pristich valek huthiove nemaji zadne zabrany rika expertka

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy