Home Zahraničí Indie zahájila výrobu útočných pušek AK-203 Kalašnikov

Indie zahájila výrobu útočných pušek AK-203 Kalašnikov

FOTO - Rosoboronexport

Rusko-indický společný podnik zahájil výrobu útočných pušek AK-203 Kalašnikov, dodávky indické armádě začnou v nejbližší době, sdělila v úterý novinářům tisková služba Rosoboronexportu.

»Korwa Ordnance Factory« v Amethi ve státě Uttar Pradesh vyrobila první várku útočných pušek Kalašnikov AK-203 ráže 7,62 mm. Zahájení dodávek indické armádě se očekává v nejbližší době. Kapacita továrny zároveň umožňuje plně vybavit personál dalších donucovacích orgánů v Indii útočnými puškami AK-203, které jsou díky své vysoké adaptabilitě vhodné pro různé provozovatele. »Kromě toho bude společný podnik schopen vyvážet své výrobky do třetích zemí,« citovala tisková služba generálního ředitele Rosoboronexportu Alexandra Michejeva.

Podle zprávy společný podnik plánuje zajistit 100% lokalizaci výroby pušek AK-203 v Indii. V budoucnu může také zvýšit výrobu a modernizovat výrobní zařízení pro výrobu moderních pušek na platformě útočné pušky Kalašnikov.

»Rusko a Indii pojí silné partnerské vztahy. Vojensko-technická spolupráce mezi oběma zeměmi vyústila ve vybudování společného podniku Indo-Russian Rifles Private Limited. Se zahájením sériové výroby útočných pušek Kalašnikov AK-203 začnou do služby v indických obranných a donucovacích složkách vstupovat vysoce kvalitní, pohodlné a moderní ruční zbraně. Tento model v sobě spojuje vynikající ergonomii, přizpůsobivost různým střelcům a vysoké výkonnostní charakteristiky, je to jedna z nejlepších útočných pušek na světě,« uvedl generální ředitel společnosti Rostec Sergej Čemezov.

Rosoboronexport poznamenal, že útočné pušky řady AK-200 si zachovaly všechny své tradiční přednosti: »spolehlivost, odolnost a snadnou údržbu. Zároveň plně odpovídají nejnovějším požadavkům na palné zbraně ve světě z hlediska ergonomie a možnosti montáže špičkového přídavného vybavení.«

(TASS)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.