Home Zahraničí Írán a Venezuela budou rozvíjet spolupráci v ropném průmyslu

Írán a Venezuela budou rozvíjet spolupráci v ropném průmyslu

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Íránský ministr ropného průmyslu Džavád Udží a výkonný viceprezident Venezuely Delcy Rodriguez podepsali řadu dokumentů o spolupráci v oblasti těžby a rafinace ropy. Informovala o tom v neděli tisková agentura Tasnim.

Podle jejích zdrojů jsou dohody zaměřeny na posílení dvoustranné spolupráce, pokud jde o rozvoj ropných polí, rekonstrukci ropných rafinerií a petrochemických komplexů a také obchod s ropou.

Tisková agentura uvedla, že Udží a jeho venezuelský protějšek Pedro Rafael Telechea, šéf PDVSA, v rámci memoranda o porozumění zdůraznili význam rozvoje ropných a plynových polí, jakož i renovace a rekonstrukce venezuelských rafinerií s cílem maximalizovat kapacitu těchto komplexů. Ministři se dále dohodli na rozvoji venezuelského petrochemického komplexu prostřednictvím vývozu ropy, jakož i příslušných technologií a služeb z Íránu.

Íránská delegace v čele s Udžím přicestovala do Caracasu ve středu. Írán a Venezuela podepsaly v červnu loňského roku dvacetiletou dohodu o strategické spolupráci v oblasti energetiky.

(TASS)