Itálie plánuje legálně přijmout 500 000 migrantů

Italský ministr zemědělství, potravinářství a lesnictví Francesco Lollobrigida dnes uvedl, že Řím pracuje »na plánu přijetí 500 000 legálních migrantů«.

»To by mohlo být organizováno prostřednictvím mnohostranných nebo dvoustranných dohod, které by zajistily legální regulovanou migraci,« citovala jeho slova tisková agentura ANSA. »Snažíme se vytvořit podmínky pro jejich legální a bezpečný příchod,« dodal, aniž by prozradil podrobnosti takového plánu.

V neděli došlo u jižního pobřeží Itálie k nové tragédii. Více než 60 migrantů zahynulo při ztroskotání lodi a desítky se pohřešují poté, co se snažili dostat z Turecka do Evropy. Loď se potopila 100 metrů od břehu a těla mrtvých, mezi nimiž bylo mnoho žen a dětí, byla vyvržena na pláž nedaleko Crotone v jižním regionu Kalábrie.

Současná vláda si dala za cíl zastavit nelegální příliv migrantů. Jen od začátku roku připlulo po moři více než 14 000 lidí. Kabinet mimo jiné zpřísnil normy pro záchranu migrantů na moři nevládními organizacemi. Po dalším hromadném úmrtí migrantů na moři premiérka Georgie Meloniová zdůraznila, že je důležité nedovolit lodím s migranty, aby se plavili přes Středozemní moře.

Ve výroční zpravodajské zprávě, která byla dnes předložena národnímu parlamentu, se uvádí, že činnost záchranných lodí nevládních organizací na moři »usnadňuje nelegální obchodování s lidmi, což na jedné straně představuje logistické výhody pro zločinecké skupiny a na druhé straně zvyšuje rizika pro ty, kteří se na moře vydávají«.

(cik, TASS)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy