Home Zahraničí Italské úřady rozšířily režim povodňové pohotovosti na nové oblasti

Italské úřady rozšířily režim povodňové pohotovosti na nové oblasti

FOTO - Twitter

Italská Rada ministrů na čtvrtečním zasedání rozhodla o rozšíření režimu povodňové pohotovosti na oblasti dalších dvou regionů – Toskánska a Marche. Jak se uvádí v dokumentu zveřejněném po zasedání, seznam zahrnuje více než deset provincií těchto regionů.

Uvádí se, že na řešení priorit v těchto oblastech bylo vyčleněno 8 milionů eur. Původně se nouzový režim týkal především severního regionu Emilia-Romagna, který byl katastrofou zasažen nejvíce. V úterý Rada ministrů schválila dekret o přijetí mimořádných opatření v této oblasti v hodnotě více než 2 miliardy eur.

Italská premiérka Giorgia Meloniová a šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová si ve čtvrtek prohlédly vrtulníkem postižené oblasti Emilia-Romagna. Podle šéfky EK bude trvat nejméně tři měsíce, než se vyhodnotí rozsah škod.

V důsledku záplav v severní Itálii, způsobených silnými dešti, zahynulo celkem 15 lidí. Podle posledních údajů zůstalo dočasně bez domova 23 tisíc lidí. Více než 600 silnic bylo uzavřeno kvůli sesuvům půdy. Byly zničeny farmy s ovocem a zeleninou. Podle místních úřadů se celkové škody odhadují na 6 miliard eur.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here