Home Zahraničí Italský podnikatel vidí ve veletrhu v Kantonu světlou budoucnost

Italský podnikatel vidí ve veletrhu v Kantonu světlou budoucnost

Djulia Hasan (vlevo) a její dcera Stephanie (vpravo) hovoří s vystavovatelem v sekci mateřského, dětského a kojeneckého zboží na 133. ročníku Čínského veletrhu dovozu a vývozu v Kantonu v jihočínské provincii Kuang-tung, 23. dubna 2023. FOTO - Xinhua/Liu Dawei

Zhruba před 30 lety přijel italský podnikatel Enrico Lamperti do Číny, aby se poprvé zúčastnil Kantonského veletrhu. Nyní do Číny často jezdí na obchodní jednání a návštěvy továren, stejně jako na výstavy a veletrhy, včetně Kantonského veletrhu.

V pátek skončil 133. ročník Čínského veletrhu dovozu a vývozu (Kantonský veletrh) v jihočínské metropoli Kantonu. Návštěvnost veletrhu dosáhla rekordní výše 2,9 milionu osob a na výstavách mimo internet byly uzavřeny exportní obchody v celkové hodnotě 21,69 miliardy amerických dolarů.

Lampertiho společnost na letošním veletrhu hledala zahradnické výrobky a také zboží pro kojence a malé děti. Po jednání s mnoha čínskými dodavateli podepsal několik zamýšlených objednávek.

S ohledem na přepravu na dlouhé vzdálenosti a výrobní lhůty v továrnách musí Lampertiho společnost zadávat objednávky na zahradnické produkty na příští rok s několikaměsíčním předstihem. Kantonský veletrh se pro něj stal dobrou příležitostí k prohlížení nových nápadů a nových výrobků.

»Na veletrhu se můžeme setkat s mnoha dodavateli, prohlédnout si nové výrobky a diskutovat s obchodními partnery o informacích týkajících se trhu se zahradnickými výrobky,« řekl Lamperti.

Další klíčovou oblastí podnikání jeho společnosti jsou výrobky pro děti a kojence. Jako zasvěcený odborník je Lamperti svědkem impozantního pokroku, kterého Čína v oblasti těchto výrobků za posledních několik desetiletí dosáhla.

Čínské továrny jsou schopné vyhovět požadavkům zákazníků a dokáží stabilně dodávat zboží, které splňuje podmínky pro vstup na mezinárodní trhy.

Čínské továrny nyní také dobře ovládají specifikaci výrobní technologie. »Často navrhujeme některé nové prvky a koncepty a věnujeme zvláštní pozornost výrobnímu procesu, abychom se ujistili, že vše probíhá podle pravidel z hlediska bezpečnosti,« řekl Lamperti.

Za účelem úzké spolupráce s čínskými dodavateli přijíždí Lamperti do Číny šestkrát až sedmkrát ročně na návštěvy továren a jednání s obchodními partnery. Různé veletrhy v Číně jsou dobrou příležitostí k obchodním schůzkám, uvedl a dodal, že se těší, až se se svými čínskými přáteli opět setká na následujících mezinárodních veletrzích.

Podle Lampertiho byla jeho první návštěva Kantonského veletrhu před 30 lety úspěšná. Cesta mu přinesla nejen nové možnosti spolupráce s čínskými dodavateli, ale také rozšířila jeho obzory, pokud jde o nové výrobky a nápady.

»Čína byla proslulá už v 90. letech, protože mnoho lidí z této země importovalo zboží. Věřím, že Čína představuje budoucnost a podnikatelé musí tuto zemi navštívit, aby se posunuli vpřed,« řekl Lamperti.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here