Home Zahraničí Izraelci při operaci v Gaze zabili 33 Palestinců, 190 jich bylo zraněno

Izraelci při operaci v Gaze zabili 33 Palestinců, 190 jich bylo zraněno

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Nejméně 33 Palestinců bylo od 9. května zabito a 190 zraněno v důsledku izraelské operace Štít a šíp v pásmu Gazy, informovalo palestinské ministerstvo zdravotnictví.

»Za pět dní izraelské agrese v pásmu Gazy bylo zabito 33 Palestinců a 190 jich bylo zraněno,« uvedlo ministerstvo v prohlášení zveřejněném na své stránce na Facebooku. Podle ministerstva zdravotnictví tvořily asi 30 % mrtvých ženy a děti.

Nejméně 20 obytných budov v enklávě bylo zcela zničeno, uvádí televizní kanál Al-Mayadeen. Úřady v pásmu Gazy předběžně odhadují materiální škody na pět milionů dolarů.

Podle palestinského ministerstva zdravotnictví zemřelo v důsledku izraelských operací v pásmu Gazy a na Západním břehu Jordánu od začátku roku dosud 151 lidí.

Izraelská armáda zahájila 9. května v pásmu Gazy operaci Štít a šíp, při níž zasáhla vojenská zařízení Islámského džihádu v reakci na masivní ostřelování židovského státu o týden dříve. V sobotu večer se palestinské frakce sídlící v pásmu Gazy a Izrael za aktivního zprostředkování Káhiry dohodly na vzájemném příměří od 22.00 místního času.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here