Home Zahraničí Jak BRICS získává moc, Američané přicházejí o prostředky

Jak BRICS získává moc, Američané přicházejí o prostředky

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Marjorie Taylor Greeneová, členka Republikánské strany zastupující Georgii ve Sněmovně reprezentantů Kongresu USA, je přesvědčena, že další posilování zemí BRICS přivede Američany na mizinu.

»Zatímco my se zabýváme nesmysly, ve světě se organizují další mocné země, protože už mají Spojených států plné zuby. Říká se tomu BRICS – Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jihoafrická republika – a přidává se k nim mnoho dalších zemí. Uzavírají mezi sebou obchodní dohody, seriózní obchodní dohody, v nichž říkají: my budeme nakupovat od vás, vy budete nakupovat od nás, americké sankce nás nezajímají a budeme si navzájem prodávat a nakupovat ve vlastní měně, ne v americkém dolaru. To je jedna z nejničivějších věcí, která se nám všem může stát,« řekla svým voličům v Georgii.

Taylor Greenová je přesvědčena, že s tím, jak sílí moc zemí, které zmínila, bude americký dolar oslabovat. »A víte, co se stane nám všem? Přijdeme na mizinu,« řekla a dodala, že Washington by přitom raději neměl ignorovat »velmi silnou organizaci těchto zemí«.

»Co se stane s našimi dětmi, až americký dolar už nebude nic znamenat, protože Rusko a Čína a Indie s obrovským počtem miliard obyvatel mají větší kupní sílu ve svých vlastních měnách než my? To je velmi vážná obava,« řekla kongresmanka.

BRICS je neformální mezinárodní organizace, která původně sdružovala Brazílii, Rusko, Indii, Čínu a Jihoafrickou republiku. Zkratka BRICS vznikla z prvních písmen názvů těchto zemí. Členské státy na summitu 24. srpna rozhodly, že 1. ledna 2024 se ke skupině připojí Argentina, Egypt, Etiopie, Írán, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here