Home Zahraničí Je třeba podpořit rozvoj a překonat potíže pomocí vědy

Je třeba podpořit rozvoj a překonat potíže pomocí vědy

Čínský prezident Si Ťin-pching tento týden provedl inspekci ve městě Chu-che-chao-tche v čínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Navštívil průmyslový park Čung-chuan, kde vyslechl informace o místním rozvoji průmyslového odvětví nových energetických zdrojů a nových materiálů, podpoře optimalizace a regulace průmyslové struktury, podpoře zeleného a nízkouhlíkového rozvoje atd.

Výstavba průmyslového parku Čung-chuan byla zahájena v roce 2009 s celkovou investicí v hodnotě 46 miliard jüanů a park postupně přilákal 16 známých podniků v polovodičovém a fotovoltaickém průmyslovém odvětvích, a stal se pokročilou průmyslovou základnou pro výrobu monokrystalických křemíkových polovodičových integrovaných obvodů, monokrystalických křemíkových fotovoltaických panelů a dalších příslušných zařízení. Jedinou cestou vpřed je dodržování zeleného rozvoje. Podpora transformace a modernizace tradičního energetického průmyslu, intenzivní rozvoj zelené energie a vybudování důležité energetické základny země je nejvyšší prioritou rozvoje ve Vnitřním Mongolsku.

Si Ťin-pching uskutečnil inspekci v čínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko již potřetí, tedy v lednu roku 2014, v červenci roku 2019 a v červnu letošního roku. Při první návštěvě ve Vnitřním Mongolsku prezident v rodině chudého lesního pracovníka Kuo Jung-cchaj řekl, že »Členové a kádři Komunistické strany Číny musí mít na vědomí: Pokud existuje jedna rodina nebo dokonce jeden člověk, jehož základní životní problémy nebyly vyřešeny, tak nemůžeme být spokojení. Dokud touha lidu po šťastném životě nebude naplněna, tak nesmíme polevit, musíme sjednotit lid a vést ho ke společnému úsilí.« Při letošní inspekci ve Vnitřním Mongolsku generální tajemník hovořil o strategickém postavení, národní jednotě a tematickém vzdělávání. Jeho poselství stojí za zamyšlení. Si zdůraznil, že je třeba dodržovat cestu zeleného rozvoje. Je třeba aktivně prozkoumat nové cesty k transformaci a rozvoji v oblasti zdrojů. Vnitřní Mongolsko musí mít pevně na paměti »velkou odpovědnost k zemi«. Pohraniční oblasti s etnickými skupinami pak podle něj nesmí zůstat pozadu. »Je třeba podpořit ducha pragmatismu, ducha upřímnosti a ducha skromnosti,« uvedl.

Vyzval také čínské pohraniční jednotky, aby posílily své schopnosti v obraně a kontrole hranic a vytvořily »velkou ocelovou zeď« podél hranic země.

Nedlouho po Siově inspekci dorazila na pozvání čínského prezidenta do Šanghaje prezidentka Honduraské republiky Xiomara Castrová. Jde o první státní návštěvu prezidenta Hondurasu v Číně. Obě hlavy státu uskuteční historické setkání a naplánují rozvoj vztahů mezi Čínou a Hondurasem do budoucnosti.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here