Home Zahraničí Je třeba přestat posilovat americko-tchajwanské vojenské vazby

Je třeba přestat posilovat americko-tchajwanské vojenské vazby

FOTO - CRI

Dodávky zbraní ze strany Spojených států do čínského regionu Tchaj-wan vážně porušují zásadu jedné Číny a tři čínsko-americká společná komuniké, zejména Komuniké ze 17. srpna, vážně poškozují suverenitu a bezpečnostní zájmy Číny a vážně podkopávají čínsko-americké vztahy a mír a stabilitu v oblasti Tchajwanského průlivu.

Uvedla to mluvčí čínského ministerstva zahraničí na tiskové konferenci s tím, že čínská strana je tímto záměrem ze strany USA silně nespokojená a rozhodně se proti tomu staví.

»Otázka Tchaj-wanu je jádrem klíčových zájmů Číny a první nepřekročitelnou červenou linií v čínsko-amerických vztazích. Vyzýváme americkou stranu, aby skutečně a přísně dodržovala zásadu jedné Číny a ustanovení tří čínsko-amerických společných komuniké, přestala posilovat vojenské vazby mezi Spojenými státy a Tchaj-wanem a přestala vyzbrojovat Tchaj-wan pod jakýmkoli jménem a jakýmkoli způsobem, přestala vytvářet napětí v oblasti Tchajwanského průlivu a přestala tolerovat a podporovat separatistické síly za ‚nezávislost Tchaj-wanu‘ v usilování o nezávislost za pomocí vojenských prostředků,« uvedla. »Nikdo by neměl podceňovat silné odhodlání, pevnou vůli a velkou schopnost čínského lidu bránit národní suverenitu a územní celistvost,« dodala.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here