FOTO - iportal24.cz/Martin KALOUS

Čína, Turecko a Izrael patří mezi země mimo Společenství nezávislých států (SNS) s největším objemem dovozu ruských alkoholických produktů, řekl agentuře TASS vedoucí Federálního centra Agroexport pro vývoz zemědělských produktů Dmitrij Krasnov.

Krasnov však poznamenal, že hlavními trhy pro ruské alkoholické a nealkoholické výrobky jsou stále země SNS a EAEU (Eurasijská ekonomická unie). »Ale pokud jde o alkoholické nápoje, začínají se zde mezi lídry objevovat zahraniční trhy. Jedná se o Čínu, Turecko a určité množství putovalo do Izraele,« uvedl.

»Čína je jedním z klíčových trhů, na které musíme vstoupit. Víno, pivo, vodka – všechny tyto alkoholické výrobky zde mají velký potenciál,« dodal.

Krasnov podotkl, že všechny výrobky pro koncového spotřebitele, jež musí být identifikovatelné, vyžadují důkladnou propagační marketingovou práci a vybudování silné značky. »Jedná se o výrobky, které by měly skončit v odvětví HORECA (hotely, restaurace a catering), veřejného stravování nebo v maloobchodních řetězcích. Tyto výrobky musí být rozpoznatelné a musíme je aktivně propagovat,« uzavřel.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here