Home Zahraničí Kissinger věří, že Rusko bude po konfliktu na Ukrajině znovu spolupracovat s...

Kissinger věří, že Rusko bude po konfliktu na Ukrajině znovu spolupracovat s Evropou

Henry Kissinger FOTO - ČTK/DPA/Britta Pedersen

Bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger vyjádřil názor, že až konflikt na Ukrajině skončí, »Rusko by mělo být začleněno do evropské spolupráce«.

»Vím, že to teď nevypadá úplně reálně, ale myslím si, že budoucnost bude právě taková,« řekl politik v rozhovoru o významném italském průmyslníkovi Giannim Agnellim (1921-2003), s nímž se dobře znal, pro deník Stampa. »Gianni (šéf automobilového koncernu FIAT – pozn.) měl zájmy v sovětském Rusku a myslel si, že Rusko je plně součástí Evropy,« řekl Kissinger a připomněl, že s Agnellim navštívil SSSR.

»Problém vztahů mezi Ruskem a Evropou je definován tím, že Rusko vždy obdivovalo Evropu, její kulturní vzor, ale zároveň bylo Evropou a Západem obecně vždy zastrašováno, protože bylo opakovaně vystaveno jeho invazím. Rusko se nikdy nerozhodlo, zda žít v naději, nebo ve strachu. Přesto si myslím, že až konflikt na Ukrajině skončí, mělo by být Rusko bezpochyby začleněno do evropského prostoru. Myslím, že Gianni by řekl totéž,« domnívá se Kissinger.

»Gianni si tehdy myslel, a pravděpodobně by si to myslel i dnes, že každá země ovlivňuje ostatní. Je velmi důležité nikdy nepřerušit dialog, nikdy nedovolit žádné zemi, i když je zapletena do konfliktu, aby měla jistotu, že může být znovu klasifikována jako dobrá,« dodal Kissinger.

(TASS)

Předchozí článekVolba příštího prezidenta začala na stanovištích pro lidi s koronavirem
Další článekUkrajina dostane americké tanky Abrams nejdříve za rok

2 KOMENTÁŘE

  1. „Kissinger věří, že Rusko bude po konfliktu na Ukrajině znovu spolupracovat s Evropou“
    ——–Kapitalisté z USA tuto spolupráci nedovolí. Usilují o MONOPOL aby mohli prodávat svůj drek za tržní monopolní ceny. U plynu jim to umožňuje zničení plynovodu nord stream.
    —Vyslanec USA kdysi loboval , u ministra zdravotnictví ČR za nákup LÉKU z USA Ty léky jsou výrazně dražší než z jiných zemí, jsou tak drahé, že si je nemohou koupit ani všichni lidé v USA
    —Na DEZINFORMAČNÍM webu píší že do britanie se dováží koks , pro hutě, z Ruska. Obchodníci z USA tento dovoz zakazují aby mohli prodávat KOKS do Britanie za MONOPOLNÍ , zhruba 4x vyšší cenu.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here