Home Zahraničí Krachující Srí Lanka obdrží od MMF finanční injekci ve výši sedmi miliard...

Krachující Srí Lanka obdrží od MMF finanční injekci ve výši sedmi miliard dolarů

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Srí Lanka získá v rámci programu Mezinárodního měnového fondu (MMF) přístup k sedmi miliardám dolarů. Uvedla to v úterý na Twitteru tisková kancelář prezidenta země Ranila Wickramasingheho.

»Dnešek je důležitým milníkem na cestě k hospodářskému oživení Srí Lanky. Výkonná rada MMF schválila program, který nám umožňuje získat přístup k financování ve výši až 7 miliard USD od MMF a mezinárodních finančních institucí. Jsem MMF a našim oficiálním věřitelům hluboce vděčný za jejich trvalou podporu,« citovala prezidenta tisková kancelář.

Wickramasinghe uvedl, že schválení programu MMF »je důkazem toho, že důvěra věřitelů ve Srí Lanku se obnovuje«. »Tento program je klíčem ke stabilizaci ekonomiky a umožní nám vybudovat inkluzivní a prosperující zemi pro všechny obyvatele Srí Lanky,« zdůraznil.

MMF již dříve schválil republice půjčku ve výši 2,9 miliardy dolarů. K tomu Srí Lanka potřebovala získat záruky od hlavních věřitelů, Indie a Číny. Ty tento plán podpořily.

Srí Lanka čelí nejhorší hospodářské krizi od získání nezávislosti v roce 1948. Vnější dluh přesahuje 50 miliard dolarů. Prezident Wickramasinghe odhaduje, že vyřešení finančních a hospodářských problémů země potrvá nejméně tři roky.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.