Home Zahraničí Kyjev zaútočil na Moskvu osmi bezpilotními letouny, všechny byly zasaženy

Kyjev zaútočil na Moskvu osmi bezpilotními letouny, všechny byly zasaženy

Dron UJ-22 Airborne FOTO - Twitter

Kyjevský režim zahájil teroristický útok bezpilotními letouny na objekty v Moskvě, do kterého zapojil osm bezpilotních letounů letadlového typu. Uvedlo to v úterý ruské ministerstvo obrany a zdůraznilo, že všechny nepřátelské bezpilotní letouny byly poraženy.

»Dnes ráno kyjevský režim zahájil teroristický útok bezpilotními letouny na objekty v Moskvě,« uvedlo ministerstvo a upřesnilo, že do útoku bylo zapojeno osm bezpilotních letounů letadlového typu.

»Všechny nepřátelské drony byly poraženy. Tři z nich byly potlačeny elektronickým bojem, ztratily kontrolu a odchýlily se od zamýšlených cílů. Dalších pět dronů bylo sestřeleno protiletadlovým raketovým a zbraňovým systémem Pantsir-S v Moskevské oblasti,« uvedlo ministerstvo.

Dříve v úterý tisková služba velitelství EMERCOM v hlavním městě sdělila agentuře TASS, že úředníci vyšetřují okolnosti incidentu, po němž byla vyhozena do povětří okna ve výškovém bytovém domě. Na místo dorazily hasičské a záchranné jednotky, žádné známky požáru nebyly nalezeny, podle očitých svědků byl v době incidentu slyšet zvuk výbuchu. Záchranná služba sdělila, že v okolí domu byly nalezeny úlomky podobné dronu. V bytech ve třech patrech byla narušena zasklení.

Později vyšlo najevo, že strážci zákona prověřují informace o explozích v dalších dvou bytových domech na západě a jihozápadě Moskvy. V některých tamních bytech bylo rovněž narušeno zasklení.

Starosta Moskvy Sergej Sobjanin potvrdil útok dronem. Podle něj bylo několik budov lehce poškozeno. Podle starosty nedošlo k žádným obětem a na místě pracují všechny městské záchranné služby. Tisková služba Vyšetřovacího výboru Ruské federace uvedla, že úřad sestřelení dronů vyšetřuje. »Zjišťují se osoby, které se na činu podílely,« uvedla.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here