Home Zahraničí Li Čchiang se setkal s předsedou Světového ekonomického fóra Klausem Schwabem

Li Čchiang se setkal s předsedou Světového ekonomického fóra Klausem Schwabem

Čínský premiér Li Čchiang navštívil sídlo společnosti Siemens v německé spolkové zemi Bavorsko. Li navštívil spolkovou zemi Bavorsko ve dnech 20. až 21. června během své oficiální návštěvy Německa. FOTO - Xinhua/Ding Haitao

Čínský premiér Li Čchiang se 26. června setkal v Tchien-ťinu s předsedou Světového ekonomického fóra Klausem Schwabem. Uvedl, že je objektivním požadavkem rozvoje výrobních sil a nezvratným historickým trendem, aby země vzájemně spolupracovaly a doplňovaly své výhody.

Všechny země by podle něj měly prohlubovat porozumění, posilovat vzájemnou důvěru, omezovat chybné úsudky, dodržovat vzájemný prospěch a oboustranně výhodné výsledky, posilovat integraci zájmů, spolupracovat na překonávání společných výzev a vytvářet lepší budoucnost. »Čína se bude držet cesty mírového rozvoje, pevně rozšíří otevírání na vysoké úrovni a je ochotna spolupracovat se všemi stranami na pokračování v budování otevřené světové ekonomiky a podporovat budování společenství se sdílenou budoucností lidstva,« uvedl premiér, který se setkal také s generální tajemnicí Světové obchodní organizace (WTO).

Na tomto setkání uvedl, že Čína vždy udržovala multilaterální obchodní systém s jádrem ve WTO a splnila svůj závazek pro vstup do WTO, což nejen prospělo jí samotné, ale i světu. »Čína je ochotna podporovat multilateralismus a volný obchod, postavit se proti unilateralismu a protekcionismu, podporovat pokrok reformy WTO a udržovat hlavní pozici mnohostranného obchodního systému jako kanálu pro formulaci mezinárodních pravidel,« upozornil s tím, že Čína ponese odpovědnost a povinnosti, které jsou v souladu s jejím vlastním hospodářským rozvojem a schopnostmi, a bude chránit legitimní práva a zájmy rozvojových zemí.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here