Li Čchiang vyzval Čínu a USA, aby společně podporovaly provádění Pařížské dohody

Čína a USA by měly podporovat dvoustranné vazby zpět na zdravou rozvojovou dráhu a společně podporovat úplné a efektivní provádění Pařížské dohody, řekl čínský premiér Li Čchiang během setkání se zvláštním vyslancem prezidenta USA pro klima Johnem Kerrym.

Měl by být prováděn multilateralismus a měly by být dodržovány cíle a zásady stanovené v Rámcové úmluvě OSN o změně klimatu a její Pařížské dohodě. »Rozvinuté země by se měly co nejdříve ujmout vedení při snižování emisí a plnit své finanční závazky, zatímco rozvojové země by měly přispívat v rámci svých schopností,« uvedl Li Čchiang a vyzval také ke sdílení vědeckých a technologických úspěchů a k podpoře globální zelené a nízkouhlíkové transformace. Rovněž vyzval rozvinuté země, aby poskytovaly rozvojovým zemím větší technickou podporu.

Premiér vyjádřil naději, že Čína a USA budou i nadále udržovat ducha spolupráce, vzájemně respektovat své hlavní zájmy, prostřednictvím plné komunikace hledat společný základ při současném vyhrazování rozdílů, budou zkoumat pragmatičtější institucionalizovanou spolupráci a podporovat multilaterální proces správy klimatu.

USA a Čína jsou dvě největší ekonomiky na světě a dvě země s nejvyššími emisemi uhlíku, řekl Kerry a dodal, že USA doufají, že vazby mezi USA a Čínou zůstanou stabilní. Vyjádřil ochotu posílit spolupráci s Čínou za účelem společného řešení naléhavých globálních výzev, jako je změna klimatu, a podporovat úspěch 28. konference smluvních stran Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy