Home Zahraničí Lufthansu postihl masivní výpadek IT systému, Frankfurt odklání letadla

Lufthansu postihl masivní výpadek IT systému, Frankfurt odklání letadla

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Německá letecká bezpečnostní služba přijala ve středu rozhodnutí uzavřít pro přistávání letadel největší německé letiště ve Frankfurtu nad Mohanem kvůli rozsáhlé poruše v IT systému letecké společnosti Lufthansa. Informoval o tom televizní kanál N-The-Fau. Později vyšlo najevo, že příčinou výpadku bylo poškození několika kabelů se skleněnými vlákny společnosti Deutsche Telekom.

Přilétající letadla jsou odkláněna na jiná letiště, včetně letišť v Düsseldorfu, Kolíně nad Rýnem a Norimberku. Letecké úřady se tak snaží zabránit chaosu na obloze nad vzdušným přístavem ve Frankfurtu nad Mohanem.

Deník Bild již dříve informoval, že letadla nemohla vzlétnout v důsledku poruchy, jejíž příčina zatím není známa. Letový plán byl vážně narušen. Týká se všech leteckých společností skupiny Lufthansa. Nesrovnalosti se týkaly odbavovacích a nástupních systémů. Kolik letů bylo zpožděno nebo zrušeno, není přesně uvedeno, ale problémy narušily plány tisíců cestujících. Vedení společnosti Lufthansa svolalo krizový štáb, aby projednal, jak IT systém znovu zprovoznit.

Poškozené kabely

K rozsáhlé poruše informačního systému došlo poté, co bylo při stavebních pracích ve Frankfurtu nad Mohanem poškozeno několik kabelů se skleněnými vlákny společnosti Deutsche Telekom. Informoval o tom ve středu server hessenschau.de s odvoláním na hodnocení odborníků společnosti Lufthansa.

Podle jejích informací jeřáb pracující na úseku železnice ve městě poškodil lžící nejméně čtyři kabely. V důsledku toho došlo nejen k problémům v IT systému letecké společnosti, ale také k narušení internetových, mobilních a pevných telefonních služeb ve městě, zejména v jeho severních oblastech.

(jb, TASS)