FOTO - wikimedia/Eneas de Troya

Venezuelský prezident Nicolas Maduro ostře kritizoval neoliberální politický program a plány nově zvoleného argentinského prezidenta Javiera Mileie.

»Prezidentské volby v Argentině vyhrál krajně pravicový neofašismus – krajní pravičáci s koloniálním projektem pro Argentinu, kteří hodlají vést neokoloniální projekt v celé Latinské Americe a Karibiku,« prohlásil prezident v pondělí v autorském pořadu televizní stanice Venezolana de Televisión.

Prezident ujistil, že Venezuela respektuje vůli argentinského lidu, který »tuto vládu volil«. »Argentincům vzkazujeme, že se rozhodli, ale my nebudeme mlčet, protože došlo k přímému ohrožení nástupem k moci pravicového extremisty s naprosto kolonialistickým projektem, který klečí před americkým imperialismem a hodlá zlikvidovat stát, sociální práva a šířit na kontinentu ultra-neoliberální projekt sedmdesátých let se státními převraty Augusta Pinocheta v Chile, Jorgeho Rafaela Videly v Argentině a státním převratem v Uruguayi,« řekl Maduro.

»Venezuela zůstává baštou pravdy, spravedlnosti, progresivních změn a práv lidí,« dodal prezident. Je přesvědčen, že pokusy o nastolení koloniálního režimu v Latinské Americe jsou odsouzeny k nezdaru.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here