Home Zahraničí Majitel Googlu propustí 12 000 lidí, přes šest procent své pracovní síly

Majitel Googlu propustí 12 000 lidí, přes šest procent své pracovní síly

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Americká technologická společnost Alphabet propustí asi 12 000 lidí, což je více než šest procent její pracovní síly. Firma, do které patří také internetový vyhledávač Google, to podle agentury Reuters oznámila v interním sdělení zaměstnancům.

Plán Alphabetu představuje nejnovější hromadné propouštění v technologickém sektoru. Přichází jen několik dní poté, co softwarová společnost Microsoft oznámila, že se rozloučí s 10 000 zaměstnanci.

Alphabet bude pracovní místa rušit napříč týmy. O práci přijdou lidé z náboru, inženýrské a produktové týmy i vedoucí pracovníci. Propouštět se bude celosvětově, dopad na domácí americké zaměstnance bude okamžitý, uvedla firma.

Zpráva přichází v období ekonomické nejistoty, kdy rostoucí úrokové sazby prodražují firmám úvěry. Google a Microsoft zároveň masivně investují do nové oblasti softwaru známé jako generativní umělá inteligence.

»Jsem přesvědčen o obrovské příležitosti, která před námi stojí, díky síle našeho poslání, hodnotě našich produktů a služeb a našim počátečním investicím do AI,« napsal zaměstnancům generální ředitel společnosti Alphabet Sundar Pichai, z jehož sdělení cituje Reuters.

Kromě Alphabetu a Microsoftu v posledních týdnech a měsících masivně propouštějí i další technologické společnosti. Internetový prodejce Amazon začátkem roku oznámil, že zruší přes 18 000 pracovních míst. Meta Platforms, což je mateřská společnost Facebooku, v listopadu uvedla, že propustí více než 11 000 zaměstnanců, asi 13 procent své pracovní síly. Firma se potýká s poklesem reklamních zakázek a rostoucími náklady.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here