FOTO - Lewiston Maine Police Department

Masový vrah z Maine napsal předtím, než byl nalezen mrtvý asi kilometr od svého opuštěného auta, vzkaz svým blízkým s heslem k telefonu a bankovnímu účtu.

Robert Card ve středu zahájil nevybíravou palbu z poloautomatické pušky v bowlingové herně a baru v Lewistonu ve státě Maine, přičemž zabil nejméně 18 lidí a dalších 13 zranil.

Komisař pro veřejnou bezpečnost státu Maine Mike Sauschuck uvedl, že dopis, který po sobě zanechal, nebyl »výslovným dopisem na rozloučenou, ale jeho tón a vyznění bylo takové, že dotyčný už nebude poblíž«.

Dva dny po střelbě našli strážci zákona Carda mrtvého na následky střelného zranění, které si sám způsobil, v jednom z asi 55 až 60 kovových přívěsů na přeplněném parkovišti recyklačního centra.

Jeho tělo a dvě zbraně byly nalezeny v jednom z neuzamčených přívěsů, což jsou v podstatě dlouhé obdélníkové kovové boxy naplněné odpadem a jinými zbytky na přeplněném parkovišti recyklačního centra, uvedl v sobotu Sauschuck. Agent ATF dodal, že Card všechny nalezené zbraně legálně zakoupil »poněkud nedávno«.

Kdy přesně Card zemřel, je stále předmětem vyšetřování, které může ještě nějakou dobu trvat, řekl Sauschuck. Místo, kde na základě tipu majitele Cardovo tělo vyšetřovatelé našli, leží na přímé trase, která vede podél řeky Androscoggin a je vzdáleno necelý kilometr od místa, kde bylo nalezeno Cardovo opuštěné Subaru u přístaviště.

Tip majitele byl jedním z více než 820 tipů a stop, které orgány činné v trestním řízení od středeční střelby obdržely. Policie sledovala každou potenciální stopu a řešila každé hlášení, jako by tam byl Card, a reagovala silou, včetně nasazení obrněných vozů a těžce ozbrojených strážců zákona, upozornil server Fox Digital.

(cik)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here