McCarthy může »zablokovat nekontrolovaný tok peněz« na Ukrajinu

Zvolení Kevina McCarthyho předsedou Sněmovny reprezentantů dává republikánům možnost ovlivnit ukončení ukrajinského konfliktu. Nikoliv sice v zájmu míru, ale za účelem »získání politických bodů«, uvedl v sobotu předseda zahraničního výboru ruské Státní dumy Leonid Sluckij.

»Na patnáctý pokus, tentokrát úspěšný, si republikán Kevin McCarthy zajistil třetí nejvýše postavenou funkci v zemi. Pro republikány, kteří mají nyní většinu ve Sněmovně reprezentantů a ‚svého‘ předsedu, je to dobrá příležitost ovlivnit konec ukrajinského, respektive nyní mnohem většího konfliktu, i když ne kvůli míru jako takovému, ale za účelem získání politických bodů,« napsal na svém kanálu Telegram.

Podle jeho názoru mají nyní republikáni šanci »zablokovat nekontrolovaný tok peněz« podporující Kyjev. »Takový audit může otevřít oči těm, kdo hlasují pro podporu kyjevské junty, která se utápí v korupci,« dodal.

Předseda Republikánské strany ve Sněmovně reprezentantů Kevin McCarthy byl v sobotu brzy ráno v 15. hlasování zvolen předsedou Sněmovny reprezentantů.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy