Medveděv: I Kipling by se nad neokolonialismem Spojených států červenal

Americké společnosti zbohatly na situaci kolem obilné dohody, která byla původně zaměřena na pomoc nejchudším zemím, napsal místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv v článku shrnujícím výsledky končícího roku, který byl zveřejněn v listu Rossijskaja gazeta.

»Nazývejme věci pravými jmény: Spojené státy vyznávají neokolonialismus, při kterém by se i Rudyard Kipling se svou arogancí ‚bílého muže‘ červenal a styděl. Američané nadále předstírají, že celý svět je jejich kolonií, diktují si své zotročující podmínky, chovají se ignorujíce právo a morálku,« napsal.

Jako příklad uvedl obchod s obilím, »který americkým velkým společnostem, jež skoupily zemědělskou půdu na Ukrajině, přinesl doslova bohatství«. »Deklarovaného cíle zabránit hladu v nejchudších zemích, kam se ruské a ukrajinské obilí a hnojiva vyvážejí, však nebylo dosaženo. Dostávají pouze tři až pět procent těchto nákladů,« poznamenal.

»Situace v těch zemích, kde se Spojené státy snažily nastolit údajně liberální a demokratické pořádky, je ještě horší,« poznamenal Medveděv. »Vše vždy končí ne-li krvavými převraty, tak hlubokými systémovými krizemi a kolapsy ve všech sférách. Libye, Irák, Sýrie, Afghánistán – nejtrpčí oběti amerického ‚demokratického misionářství‘,« dodal s tím, že geopolitické napětí trvale roste.

Balíček dokumentů zaměřených na řešení problému dodávek potravin a hnojiv na světové trhy byl podepsán 22. července v Istanbulu na dobu 120 dnů. Jeden z dokumentů předpokládá mechanismus vývozu obilí z Ukrajinou kontrolovaných černomořských přístavů Oděsa, Černomorsk a Južnyj. Dohoda mezi Ruskem, Tureckem a OSN předpokládala zřízení čtyřstranného koordinačního centra pro prohledávání lodí převážejících obilí, aby se zabránilo pašování zbraní a předešlo se provokacím. Kromě toho Rusko a OSN podepsaly memorandum, které předpokládá, že OSN podnikne kroky ke zrušení různých omezení vývozu ruských zemědělských produktů a hnojiv na světový trh.

Ruský prezident Vladimir Putin opakovaně zdůraznil, že pouze nepatrná část potravin v rámci obilné dohody jde do nejchudších zemí.

(cik)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Abychom nevěděli o dalších činnostech Medvěděva, cenzor NIC.cz odpojil víc než 1 400 webů -aspoň podle toho, co se píše na DEZINFORMAČNÍCH webech Medvěděv jednal v Číně s čínským prezidentem
    V článku nejsou jména, bydliště a další těch obchodníků, co berou jídlo chudým lidem, mučí a mrzačí a zabíjejí je podvýživou a hladem ani jména , životopisy,bydliště, příslušnost k organizacím těch, kdo potraviny prodávají
    .

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy