Home Zahraničí Meta má na krku obvinění kvůli využívání dat inzerentů

Meta má na krku obvinění kvůli využívání dat inzerentů

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Antimonopolní regulátoři Evropské unie se chystají obvinit americkou technologickou společnost Meta Platforms kvůli využívání dat zákazníků a propojení její inzertní služby s její sociální sítí Facebook. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

Sociální síť Facebook v roce 2016 spustila inzertní službu Facebook Marketplace, jejímž prostřednictvím mohou uživatelé prodávat a nakupovat různé zboží. Evropská komise začala loni v červnu vyšetřovat, zda firma neporušuje pravidla hospodářské soutěže využíváním dat získaných od inzerentů.

Pokud Evropská komise odhalí porušování antimonopolních pravidel, může vyměřit pokutu ve výši až deset procent ročních tržeb firmy a nařídit úpravu jejích obchodních praktik.

Společnost Meta koncem října oznámila, že její tržby ve třetím čtvrtletí meziročně klesly o čtyři procenta na 27,7 miliardy dolarů (zhruba 670 miliard Kč) a čistý zisk se propadl dokonce o 52 procent na 4,4 miliardy dolarů. Meta se v posledně době potýká s rostoucími náklady a slabší poptávkou po reklamě. Dnes firma uvedla, že propustí více než 11 000 lidí, což je zhruba 13 procent její pracovní síly. Akcie Mety letos ztratily více než dvě třetiny své hodnoty.

(jb, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here