Home Sport CMG a OBS podepsaly dohodu o produkci pro hry v Paříži 2024

CMG a OBS podepsaly dohodu o produkci pro hry v Paříži 2024

Prezident společnosti China Media Group Šen Haixiong spolu s dalšími účastníky slavnostního podpisu partnerství mezi CMG a Olympic Broadcasting Services. FOTO - CGTN

Společnost China Media Group (CMG) podepsala dohodu o spolupráci s Olympic Broadcasting Services (OBS) na výrobě mezinárodního vysílacího kanálu pro olympijské a paralympijské hry v Paříži 2024.

Dohoda byla podepsána na online ceremoniálu za přítomnosti prezidenta CMG Šen Haixionga a generálního ředitele OBS Yiannise Exarchose. Podle dohody bude společnost CMG vyrábět mezinárodní přenosy pro události ve čtyřech sportech, a to v gymnastice, stolním tenisu, badmintonu a sportovním lezení.

Předseda Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach v dopise ze dne 30. srpna poblahopřál společnostem CMG a OBS k rozšíření spolupráce na olympijském vysílání.

V projevu na slavnostním ceremoniálu Šen uvedl, že pozvání k účasti na výrobě mezinárodních přenosů odráží, že MOV a OBS plně uznávají technologické a vysílací schopnosti společnosti CMG.

Exarchos ve svém projevu ocenil společnost CMG jako silného partnera OBS pro její technologické inovace, pracovní etiku a vysokou kvalitu produkce a označil Paříž 2024 za milník spolupráce pro obě strany.

Výroba mezinárodního vysílání her je nejvyšším měřítkem, které prověřuje kapacitu mediální agentury v oblasti vysílání a zpravodajství ze sportovních událostí. CMG se poprvé zapojila do produkce související s hrami v Aténách 2004 a od té doby se podílí na každém ročníku her.

Na hrách v Pekingu 2022 CMG poprvé produkovala vysílací signál pro soutěže a použila technologii 4K při vysílání šesti soutěží, včetně curlingu, snowboard halfpipe a skoků na lyžích. Využila také technologii 5G+4K/8K+AI pro přímý přenos zahajovacího a závěrečného ceremoniálu.

(pr)