Home Zahraničí Musk požádal EK o příklady »dezinformací« na síti X ohledně konfliktu v Izraeli

Musk požádal EK o příklady »dezinformací« na síti X ohledně konfliktu v Izraeli

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Ilon Musk požádal o příklady »dezinformací« o palestinsko-izraelském konfliktu, které podle evropského komisaře pro vnitřní trh EU Thierryho Bretona šíří Muskova sociální síť X (dříve Twitter).

V dopise adresovaném Muskovi evropský komisař tvrdí, že »po teroristických útocích Hamásu proti Izraeli má EK informace, že tato platforma je využívána k šíření nezákonného obsahu a dezinformací v EU«. Dokument rovněž varoval před možnými sankcemi.

»Podle naší politiky je vše otevřené a transparentní. To je přístup, který, pokud vím, EU podporuje. Prosím, uveďte X porušení, na která poukazujete, aby si je veřejnost mohla prohlédnout,« napsal Musk a komentoval dopis, který zveřejnil Breton. Externí kontrolní skupiny a Thierry Breton však tvrdí, že na platformě kolují dezinformace a také falešné a zmanipulované snímky.

Identifikaci spolehlivých zdrojů zpráv o válce Musk během víkendu údajně vyostřil tím, že v neděli zveřejnil jména dvou účtů, které jsou podle něj »dobré« pro »sledování války v reálném čase«.

Evropská unie v srpnu přijala takzvaný zákon o digitálních službách, který provozovatelům sociálních médií ukládá povinnost odstraňovat nepravdivé informace. V případě porušení tohoto zákona může být udělena vysoká pokuta.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here