Home Zahraničí Musk zvažuje zablokování X v Evropě kvůli politice EU

Musk zvažuje zablokování X v Evropě kvůli politice EU

Americký podnikatel Elon Musk uvažuje o zablokování Twitteru, přejmenovaného na X, v Evropě kvůli vyšetřování ze strany EU, uvedl portál Business Insider s odvoláním na svůj zdroj.

Podle něj není Musk spokojen se zákonem o digitálních službách (DSA), který vstoupil v platnost v srpnu, a zvažuje možnosti, jak přístup k aplikaci v Evropě zakázat. S komisařem Evropské unie pro vnitřní trh Thierrym Bretonem nejméně dvakrát diskutoval o tom, co by měla společnost X udělat, aby DSA splnila, ale zřejmě ztratil trpělivost, uvedl zdroj.

Breton již dříve uvedl, že Evropská komise zahájila vyšetřování dodržování DSA společností X, protože podle jejího názoru by mohla šířit dezinformace o izraelsko-palestinském konfliktu. Komise si vyžádala podrobné informace o opatřeních společnosti X proti »škodlivým informacím«.

DSA stanoví přísnější kontrolu činnosti 19 on-line platforem nebo vyhledávačů, které podle úředníků EU spadají do kategorie »velmi velkých«. Patří mezi ně X, TikTok, Instagram, YouTube, Google a Amazon Store.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here