Home Zahraničí Na jihu Itálie ztroskotala loď s migranty, zemřelo nejméně 58 lidí

Na jihu Itálie ztroskotala loď s migranty, zemřelo nejméně 58 lidí

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

AKTUALIZOVÁNO

Nejméně 58 migrantů zahynulo dnes ráno při ztroskotání lodi u jihoitalského města Crotone. Deník Repubblica uvedl, že mezi oběťmi bylo mnoho žen a dětí, včetně jednoho novorozence. Podezřelý z pašování migrantů byl zadržen.

Pobřežní stráž zachránila nejméně 80 lidí a probíhá pátrání po pohřešovaných osobách. Úřady zatím jen obtížně uváděly přesný počet osob na palubě, který se mohl pohybovat od 150 do 250. Loď s migranty z Afghánistánu, Iráku, Íránu a Sýrie, která vyplula pravděpodobně z Turecka, se rozlomila za nepříznivých povětrnostních podmínek 100 metrů od pobřeží. Některým se podařilo doplavat na břeh.

Jak připomíná deník Corriere della Sera, letadlo mise Frontex zpozorovalo loď v mezinárodních vodách předchozí noc a dalo signál italským pobřežním službám, ale její záchrana se ukázala jako nemožná kvůli vysokým vlnám.

Italští karabiniéři a Guardia di Finanza zadrželi na jihu země jednoho ze zachráněných migrantů podezřelého z nelegální přepravy lidí. Podezřelým je turecký státní příslušník, informovala tisková agentura ANSA. Byly nalezeny doklady další osoby, jejíž místo pobytu je zatím neznámé.

(jb, TASS)