Na jihu Španělska odhalila policie 22 tun hašiše maskovaného jako rajčata

Policie na jihu Španělska odhalila 22 tun hašiše, který byl maskován jako kvalitní rajčata. Na paletách, připravených k expedici do Francie, byly krabice s jednotlivě zabalenými červenými koulemi, které byly vydávány za rajčata. Podle deníku El País v zásilce bylo i několik skutečných kusů zeleniny, většinou šlo ale o zabalenou drogu.

Operace nazvaná Califa Trucks se uskutečnila tento měsíc v jihošpanělské Andalusii a zatčeno při ní bylo deset lidí. Vyšetřování odhalilo organizovanou síť, v níž figurovala i legálně vytvořená firma, která využívala takzvané bílé koně.

Hlavu gangu zatkla policie v Córdobě, odkud šéf organizace celý obchod s drogami řídil. Zatčeno bylo i několik lidí v přímořské provincii Cádiz, odkud se hašiš dostával do Evropy zřejmě z Maroka.

Podle deníku El País je modelování drogy do koulí zabalených do celofánu, které se pak vydávají za rajčata, celkem neobvyklý způsob pašování, na rozdíl od například od drog v kokosech, ananasu či jiném ovoci.

Z Latinské Ameriky jsou známy i další formy pašování drog, například v barelech s chilli omáčkou, ve velikonočních vajíčkách či v prsních implantátech voperovaných kurýrkám narkokartelů. Turečtí celníci zase před několika lety zadrželi na letišti v Istanbulu kokain pašovaný z Kolumbie v obrázcích fotbalové legendy Diega Maradony.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy