FOTO - CRI

Raketa Dlouhý pochod 7, která vynese nákladní kosmickou loď Tchien-čou 5, byla vertikálně přepravena na startovací plošinu v Centru pro vypouštění kosmických lodí do vesmíru Wen-čchang v jihočínské provincii Chaj-nan.

Tchien-čou 5 přepraví tuny základních předmětů pro každodenní život a práci posádky Šen-čou 15 na vesmírné stanici, včetně speciálních balíčků pro Svátky jara, uvedla čínská mediální organizace China Media Group (CMG), a dodala, že také poveze dárky pro posádku Šen-čou 14, která je v současnosti ve vesmíru.

Zařízení na startovací ploše ve Wen-čchanguje v dobrém stavu, uvedla Čínská agentura pro lety do vesmíru s lidskou posádkou (CMSA). Podle plánu budou provedeny různé funkční kontroly a závěrečné testy, a očekává se, že raketa odstartuje v blízké budoucnosti, dodala CMSA.

Centrum pro vypouštění kosmických lodí do vesmíru ve Wen-čchanguúspěšně splnilo hlavní startovní úkoly tří velkých modulů – Tchien-che, Wen-tchien a Meng-tchien, a čtyř nákladních kosmických lodí, což přispělo k vytvoření základní struktury čínské vesmírné stanice ve tvaru T.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here