FOTO – ČTK/businessinsider.com/AFP via Getty Images/Nhac Nguyen

Jedním z objektů, na které se Vietnam snaží nalákat zpět turisty po omezeních způsobených pandemií, je most Bach Long (v překladu Bílý drak). Tento prosklený most je dlouhý 632 metrů a podle Guinnessovy knihy rekordů je svého druhu nejdelší na světě, napsal zpravodajský server Business Insider.

Most se klene ve výšce 150 metrů nad zeleným údolím v provincii Son La, která leží u laoských hranic. Tvoří ho tři vrstvy 40 milimetrů silného tvrzeného skla a unes najednou 500 lidí. Společnost, která ho vybudovala, konstrukci testovala s pomocí těžkých vozidel a nákladních aut. A z bezpečnostních důvodů se na něm smí chodit jen jedním směrem a ve speciálních návlecích na nohy.

Tento prosklený most pro pěší zahájil provoz loni na konci dubna, ale reakce návštěvníků jsou smíšené. Někteří jsou nadšení, jiní mají obavy a bojí se na sklo šlápnout.

Vstupenka stojí o víkendu v přepočtu asi 630 korun pro dospělého a 435 korun pro dítě. Ceny během všedních dnů jsou nižší a děti do metru výšky mají vstup zdarma.

Originální objekt je jedním ze způsobů, jak se Vietnam snaží přilákat zpátky turisty po dvou letech omezení kvůli pandemii covidu-19. Země v březnu 2020 uzavřela hranice a přestala vydávat turistická víza, pro zahraniční turisty se znovu otevřela loni v březnu.

(mac, čtk)

FOTO – ČTK/AFP via Getty Images/Nhac Nguyen

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here