Home Zahraničí Nejméně 120 lidí zemřelo v tlačenici při oslavách Halloweenu v Jižní Koreji

Nejméně 120 lidí zemřelo v tlačenici při oslavách Halloweenu v Jižní Koreji

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

AKTUALIZOVÁNO

Nejméně 120 lidí zemřelo v tlačenici při oslavách Halloweenu v jihokorejském hlavním městě Soulu. Dalších 100 lidí bylo zraněno, někteří jsou ve vážném stavu. Počet mrtvých se tak může ještě zvýšit. Uvedl to dnes šéf hasičského sboru v Soulu Čche Song-pom.

Podle hasičů se předpokládá, že lidé byli umačkáni k smrti poté, co se velký dav začal tlačit vpřed v úzké uličce poblíž hotelu Hamilton, hlavního místa večírků v Soulu. Záchranáři pokračují v převozu zraněných do nemocnic po celém Soulu, napsala agentura AP.

Do ulic bylo k ošetření zraněných nasazeno více než 800 záchranářů a policistů z celé země, včetně veškerého dostupného personálu v Soulu. Jihokorejský prezident Jun Sok-jol nařídil nasazení záchranářů specializovaných na pomoc po katastrofách.

Televizní záběry a fotografie z místa události ukazují sanitní vozy seřazené v ulicích, kde je také množství policistů a záchranářů, kteří přenášejí zraněné na nosítkách. Je také vidět, jak záchranáři a chodci provádějí resuscitaci lidí ležících na zemi.

Podle místních médií se na oslavu Halloweenu do čtvrti Itewon, která je známá množstvím barů a nočních klubů, sjelo přibližně 100 000 lidí.

(čtk)