Home Zahraničí Nejsevernější čínská provincie zaznamenala v lednu a únoru silný obchodní růst

Nejsevernější čínská provincie zaznamenala v lednu a únoru silný obchodní růst

Letecký snímek pořízený 11. února 2023 zachycuje část pilotní zóny volného obchodu Chej-che v čínské provincii Chej-lung-ťiang na severovýchodě země. FOTO - Xinhua/Xie Jianfei

Nejsevernější čínská provincie Chej-lung-ťiang zaznamenala v prvních dvou měsících letošního roku meziroční nárůst objemu zahraničního obchodu se zbožím o 30,7 % na 48,38 miliardy jüanů (asi 7 miliard amerických dolarů), jak ukázaly údaje celních úřadů.

Od ledna do února zaznamenal dovoz do Chej-lung-ťiangu 27,3procentní nárůst na 39,07 miliardy jüanů, zatímco jeho vývoz vzrostl meziročně o 47,6 procenta na 9,31 miliardy jüanů, uvádí celní správa v Harbinu v hlavním městě provincie.

Obchod se zeměmi podél Pásma a stezky dosáhl 38,04 miliardy jüanů, což představuje 78,6 procenta celkového zahraničního obchodu provincie. Obchod se členy Regionálního komplexního ekonomického partnerství (RCEP) vzrostl o 27,4 procenta na 4,7 miliardy jüanů.

V prvních dvou měsících roku 2023 zaznamenala provincie silný nárůst vývozu oceli, strojírenských a elektronických výrobků, přičemž dovoz zemědělských produktů, železné rudy a dřeva zaznamenal ve stejném období také znatelný nárůst.

(Xinhua)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.