Home Zahraničí Není válečného štváče nad Nulandovou, shodli se Musk a Trump

Není válečného štváče nad Nulandovou, shodli se Musk a Trump

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Americký podnikatel Elon Musk obvinil náměstkyni ministra zahraničí USA Victorii Nulandovou ze snahy o eskalaci konfliktu na Ukrajině. Následoval tak exprezidenta Donalda Trumpa, který jinými slovy řekl totéž.

»Nikdo neeskaluje tento konflikt (na Ukrajině) více než Nulandová,« napsal dnes Musk na své oficiální stránce na Twitteru. Nulandová například již dříve uvedla, že Spojené státy podporují údery Ukrajiny na vojenská zařízení nacházející se na Krymu. »Jedná se o legitimní cíle. Ukrajina na ně útočí. A my to podporujeme,« uvedla americká diplomatka.

Bývalý americký prezident Donald Trump již v úterý ve videoposelství ze své sociální sítě Truth připomněl, že Nulandová a další představitelé ministerstva zahraničí po desetiletí tlačili Ukrajinu do NATO a podporovali povstání v zemi. »Po celá desetiletí jsme měli stejné lidi, jako je Victoria Nulandová, posedlé tlačením Ukrajiny do NATO, nemluvě o podpoře povstání na Ukrajině ze strany ministerstva zahraničí. Tito lidé dlouhodobě usilují o konflikt, podobně jako v případě Iráku v jiné části světa. Nyní jsme na pokraji třetí světové války. Mnoho lidí si toho nevšímá, ale já ano a v mnoha věcech jsem měl pravdu,« řekl.

Světová válka podle něj nikdy nebyla blíže než nyní. »Musíme vyčistit náš dům od všech válečných štváčů v Pentagonu, na ministerstvu zahraničí a v Radě národní bezpečnosti. Jedním z hlavních důvodů, proč jsem byl jediným prezidentem za celé generace, který nezačal žádnou válku, je to, že jsem neposlouchal katastrofální rady generálů, byrokratů a takzvaných diplomatů ve Washingtonu, kteří vědí jen to, jak se dostat do konfliktu, ale ne jak z něj ven,« řekl Trump.

Dodal, že pokud vyhraje prezidentské volby, všechny tyto válečné štváče vyhodí.

(ici, TASS)

2 KOMENTÁŘE

    • Ti zdejší plní příkazy z Washingtonu. A jsou ještě iniciativnější, než se po nich chce, chtějí se zalíbit panstvu, asi doufají v nějakou odměnu.

Comments are closed.