Home Zahraničí Netanjahu odmítl návrh pětidenního příměří za propuštění rukojmích Hamásu

Netanjahu odmítl návrh pětidenního příměří za propuštění rukojmích Hamásu

FOTO - Government Press Office/Avi Ohayon

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu nesouhlasil s návrhem na zavedení pětidenního příměří v pásmu Gazy výměnou za propuštění některých rukojmích zadržovaných bojovníky palestinského radikálního hnutí Hamás. Informoval o tom britský list The Guardian s odvoláním na své zdroje.

Podle listu Netanjahu zmíněný návrh několikrát odmítl: v počáteční fázi jednání bezprostředně po útoku Hamásu 7. října i po zahájení pozemní operace izraelské armády na konci minulého měsíce. Úřad předsedy vlády židovského státu se k této informaci nevyjádřil.

Zdroje listu The Guardian zároveň upozornily, že izraelská strana požadovala po Hamásu předání úplného seznamu rukojmích s jejich jmény, ale zástupci hnutí uvedli, že uprostřed bombardování Gazy taková možnost neexistuje.

Deník poznamenal, že Izrael a Hamás v současné době jednají o možnosti uzavřít příměří trvající jeden až tři dny s podmínkou, že hnutí během nepřímých jednání, která jsou vedena prostřednictvím prostředníka zastoupeného Katarem, propustí 10 – 15 rukojmích.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here