Home Zahraničí New York kvůli Trumpovi zablokuje dopravu v ulicích

New York kvůli Trumpovi zablokuje dopravu v ulicích

FOTO - pixabay

Newyorské úřady zablokují dopravu v ulicích města přilehlých k budově soudu, kde má být 4. dubna obžalován bývalý americký prezident Donald Trump. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na svůj zdroj.

Podle něj budou ulice přiléhající k budově Nejvyššího soudu okresu New York v dolní části Manhattanu zcela uzavřeny. Provoz na několika dalších ulicích bude dočasně omezen. Úřady rovněž zakážou parkování v okolí soudu.

Již dříve CNN informovala, že newyorská policie byla po rozhodnutí velké poroty obžalovat Trumpa uvedena do stavu zvýšené pohotovosti. Strážci zákona jednají s americkou maršálskou službou (která zajišťuje doručování obviněných k soudu) a americkou tajnou službou (zajišťuje bezpečnost současných a bývalých prvních policistů) o podrobnostech předvedení Trumpa k soudu. Podle CNN se má Trump dostavit k soudu 4. dubna naplánováno na 14.15 místního času.

Dne 30. března velká porota v New Yorku odhlasovala obvinění Trumpa v případu padělání finančních dokumentů Trump Organization při vyplácení peněz bývalé pornoherečce Stormy Daniels. Podle vyšetřování jí advokát Michael Cohen zaplatil 130 000 dolarů za to, aby během volební kampaně v roce 2016 nešířila informace o údajném poměru s Trumpem z roku 2006. Utržené peníze mu pak byly podle žalobců vyplaceny na účet Trump Organization, pro kterou měly být zfalšovány firemní dokumenty. Text obžaloby je tajný.

Samotné padělání dokumentů je v americkém právním systému považováno za přestupek a obvykle není trestáno odnětím svobody. Pokud však velká porota rozhodne, že falšování bylo provedeno za účelem zakrytí nebo spáchání jiného trestného činu, hrozí Trumpovi až čtyři roky vězení. Pokud by se potvrdilo, že obvinění jsou pravdivá, stal by se Trump prvním exprezidentem v historii USA, který by se v takové situaci ocitl.

(TASS)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.