Home Zahraničí Newsweek označil žádost Ukrajiny o vstup do NATO za »nejhorší nápad«

Newsweek označil žádost Ukrajiny o vstup do NATO za »nejhorší nápad«

Kroky ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského směřující k urychlenému vstupu země do NATO jsou nejhorším nápadem vůbec, napsal ve svém pátečním článku zástupce názorového editora časopisu Newsweek Jason Fields.

»Přijetí Ukrajiny do aliance, pane Zelenský, je nejhorší nápad vůbec,« napsal. »Pokud by na to NATO přistoupilo, začala by válka, jakou jsme ještě neviděli: »Nekonečné množství vojáků, proudy tanků, nebe zahalené válečnými letadly. A to je ten nejlepší scénář«. Fields zdůraznil: »Mnohem pravděpodobnější je, že po válce by z lidstva zbylo jen málo.«

Zástupce šéfredaktora časopisu Newsweek také upozornil, že NATO »již v této válce« vysílá dělostřelectvo, HIMARS, bomby a bezpilotní letouny. »To, že nemáme formální bezpečnostní alianci s našimi přáteli na Ukrajině, nám nezabránilo poslat všechny výše zmíněné zbraňové systémy,« konstatoval. »Ať už je to jakkoli, umožnit Ukrajině vstup do NATO je šílenství,« uzavřel Fields.

V pátek podepsal ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj žádost o urychlený vstup do NATO. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg se na tiskové konferenci na přímou otázku týkající se ukrajinské žádosti odpovědi vyhnul.

(TASS)

Předchozí článekČína a Indie se zdržely hlasování v Radě bezpečnosti OSN o rezoluci o referendu
Další článekVálka? Bojím se o svá vnoučata, přiznal herec Antonín Hardt

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here