Home Zahraničí Nigerský prezident je prý držen povstalci, tvrdí africká média

Nigerský prezident je prý držen povstalci, tvrdí africká média

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Nigerského prezidenta Mohameda Bazouma zadržuje neznámý počet povstalců, uvedl časopis Jeune Afrique s odvoláním na vojenský zdroj v regionu. Jiný zdroj blízký prezidentovi zároveň tvrdí, že Bazoum je »v bezpečí a zdravý« a nyní »vyjednává« s armádou.

Zdroj blízký hlavě státu sdělil francouzskému listu Le Monde, že Bazoum a jeho manželka jsou ve své rezidenci. Zdroj tvrdí, že »o žádném státním převratu nemůže být řeč« a že příčinou napětí je »problém související s prezidentskou stráží«.

Podle Jeune Afrique stojí v čele prezidentské gardy generál Omar Tchiani, který sloužil za bývalého nigerského prezidenta Mahamadoua Issoufoua. Bazoum nechal Tchianiho ve funkci poté, co se dostal k moci. Média uvedla, že prezident v posledních dnech zvažoval, že generála pošle do výslužby.

Již dříve agentura Reuters informovala, že skupina vojáků nigerské prezidentské gardy zablokovala budovu, v níž sídlí úřad hlavy státu v hlavním městě Niamey.

V oblasti hlavního města, kde se nachází prezidentská rezidence, se však nenachází žádná vojenská technika, uvedla agentura AFP. Ve městě nebyly slyšet žádné výstřely, uvedla.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here