Home Zahraničí Nigerský prezident je navzdory zajetí v dobré kondici, očekává prý pozitivní výsledek

Nigerský prezident je navzdory zajetí v dobré kondici, očekává prý pozitivní výsledek

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Nigerijský prezident Mohamed Bazoum, který byl i se svou rodinou zajat během vojenského převratu, je v dobrém stavu a očekává pozitivní vývoj, uvedl v rozhovoru pro televizi France 24 premiér této západoafrické země Ouhoumoudou Mahamadou.

»Prezident Bazoum si zachovává chladnou hlavu, je to velký bojovník, zkušený politik a člověk, který vždy mluvil na rovinu. Situaci bere s optimismem, takže můžeme doufat, že věří v dobrý vývoj,« poznamenal Mahamadou a dodal, že prezident »je v dobré kondici«.

Mahamadou poskytl rozhovor během návštěvy Paříže. Potvrdil, že zůstává »hlavou vlády prezidenta Mohameda Bazouma«, přestože se nigerijský ministr zahraničí Hassoumi Massoudou, který byl během vojenského převratu rovněž mimo zemi, prohlásil za úřadujícího předsedu vlády.

Dne 26. července vojenští povstalci v Nigeru oznámili odvolání prezidenta Mohameda Bazouma, uzavření státních hranic, zavedení zákazu vycházení a pozastavení platnosti ústavy, jakož i zákaz politických stran. Dne 28. července prohlásili, že hlavou státu se stal generál Abdourahmane Tchiani. Během převratu stál Tchiani v čele prezidentské gardy, jejíž jednotky se fyzicky zmocnily prezidenta Bazouma a nadále ho zadržují.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here