Home Zahraničí Norský ministr obrany nevidí přímou hrozbu ze strany Ruska

Norský ministr obrany nevidí přímou hrozbu ze strany Ruska

Norský ministr obrany Bjørn Arild Gram a ministr obrany USA Lloyd J. Austin v Pentagonu FOTO - wikimedia commons/U.S. Secretary of Defense/U.S. Navy Petty Officer 2nd Class Alexander Kubitza

Norský ministr obrany Bjorn Arild Gram ujistil, že navzdory současným událostem na Ukrajině nevidí ze strany Ruska žádné přímé ohrožení Norska.

V rozhovoru pro německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung nejvyšší norský vojenský představitel poznamenal, že od zahájení ruské speciální vojenské operace na Ukrajině se interakce mezi Norskem a Ruskem změnila. »Přesto jsme si zachovali některé komunikační kanály, spolupracujeme v oblasti rybolovu a spolupracujeme na záchraně na moři. Zachováváme také interakci mezi našimi armádami, i když méně aktivně,« zdůraznil.

Podle ministra by se »v určitém okamžiku mělo vše normalizovat«. »Přesto se může stát, že vše bude jinak než dříve, protože tato situace má i dlouhodobé důsledky,« dodal ministr obrany.

Gram také poznamenal, že v souvislosti s ukrajinskou krizí Norsko zvýšilo své vojenské výdaje a uvedlo do pohotovosti své zpravodajské služby. »Nevidíme však konkrétní přímou vojenskou hrozbu pro samotné Norsko. Jedná se o vážnou situaci, měli bychom být připraveni,« poznamenal.

(cik, TASS)

Předchozí článekLedecká po další operaci klíční kosti doufá, že stihne únorové MS
Další článekAdvent je tu aneb Dobré i špatné tipy na dárky

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.