Home Zahraničí Nová epocha v světovém rozvoji Ruského jazyka

Nová epocha v světovém rozvoji Ruského jazyka

V Petrohradu v centru tiskové agentury proběhla tisková konference k XV. kongresu Mezinárodní asociace učitelů ruského jazyka a literatury (IATRL) »Ruský jazyk a literatura v měnícím se světě«.

O programu a účastnících kongresu, propagaci ruského jazyka v zahraničí hovořil Vladimir Tolstoj, prezident Mezinárodní asociace učitelů ruského jazyka a literatury, předseda dozorčí rady Nadace Ruský svět, Nikolaj Kropačev, rektor Petrohradské státní univerzity, člen korespondent Ruské akademie věd, a Ruben Dario Flores Arccila, docent Národní univerzity v Bogotě, prezident Institutu Lva Tolstého, spisovatel, básník.

Na tiskové konferenci byly otevřeny otázky organizace, samotného programu tohoto významného mezinárodního fóra učitelů Ruského jazyka a literatury. Vladimir Tolstoj uvedl, že zájem o fórum byl tak velký, že museli navýšit kvótu účastníků fóra, kterých je nakonec 600. Rektor SUP Nikolaj Kropačev zase zdůraznil, že význam zájmu o Ruský jazyk ve světa. Řekl že doslova přichází nová etapa rozvoje Ruského jazyka, kultury a literatury. Rúben Dario Flores Arcila z Kolumbie zájem o Ruský jazyk je velký zájem.

Kropačev se ještě vyjádřil k financování projektů na rozvoj Ruského jazyka i uvnitř RF i v jiných zemích kde je o nich zájem. Financování podpory a rozvoje Ruského jazyka je vyplňování dekretů, který vydal prezident RF Vladimír Putin.

Přenos bude k dispozici na webových stránkách TASS na stránce s oznámením a také ve skupině Tiskového střediska TASS ve VKontakte.

(brom)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here