Nový čínský vysokorychlostní vlak pojede rychlostí 400 km/h

Podle provozovatele čínských železnic bude rychlovlak CR450, nejnověji navržený model vysokorychlostního vlaku, schopen jezdit rychlostí 400 kilometrů za hodinu.

Prototyp rychlovlaku sjede z montážní linky ještě letos, oznámila společnost China State Railway Group Co., Ltd. (China Railway) a uvedla, že inovační projekt CR450 pokračuje v plném proudu.

Nový model bude výrazně rychlejší než v současnosti provozované vysokorychlostní vlaky CR400 Fuxing, které jezdí rychlostí 350 kilometrů za hodinu.

Podle čínských železnic je CR450 ve srovnání s CR400 o 12 procent lehčí, spotřebuje o 20 procent méně energie a má o 20 procent lepší brzdný výkon.

Inovační projekt CR450 zahrnuje také technologické inovace v oblasti infrastruktury, včetně vysokorychlostních tratí, mostů a tunelů, uvedla skupina.

Čína vybudovala největší vysokorychlostní železniční síť na světě, aby uspokojila rostoucí poptávku obyvatel po pohodlném a komfortním cestování.

Celková provozní délka její vysokorychlostní železniční sítě přesáhla 45 000 kilometrů, přičemž vysokorychlostní vlaky Fuxing jezdí v 31 regionech na úrovni provincií po celé zemi.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy